Tag: przygotowanie

24 tygodnie do gotowości. Tydzień 18A. Zakupy

przez , 21.sty.2014, w Prepping/Przygotowania

Ostatni wpis cyklu powtarzany za Domowym Survivalem. Następne będą już mojego pomysłu. :) Oryginalna lista zakupów:

  • solidne plastikowe wiadro z pokrywką, to już trzecie w tym cyklu?
  • worki foliowe o odpowiedniej wielkości do tego wiadra, jw
  • 2 pudełka jakiś wysokokalorycznych batonów,
  • słodycze i innego rodzaju przekąski, które mogą być jedzone dla samej przyjemności (zwłaszcza orzechy!),
  • folię do pakowania kanapek, ok, chociaż wolę papier
  • folię aluminiową. ok

Znowu błąd z zakresu technologii żywienia: batony się je dla przyjemności, a przekąski z orzechów, muesli i  suszonych owoców dla napędu: kalorii, witamin i minerałów.  Będę musiała zrobić wpis (a jeśli się rozpiszę, to nawet cykl) o odżywianiu niedługo…

Na koniec cyklu będzie długaśna lista prepsów w ramach podsumowania. To teraz będzie tam widnieć: wiadro 3 szt. o pojemności 6l, 10l i 15l. Trudno :D. No, to czas na moją listę zakupów:

  • wiadro 15l z pokrywką
  • worki foliowe- 45l będzie ok czy nie?
  • 1kg orzechów lub suszonych owoców
  • 0,5kg słodyczy
  • folia spożywcza
  • folia alu
  • papier śniadaniowy

Razem: <zobaczymy>

To do następnego! :)

Zostaw komentarz :, , , , , , , , więcej...

24 tygodnie do gotowości. Tydzień 17A. Zakupy

przez , 15.sty.2014, w Prepping/Przygotowania

Ciąg dalszy numeru 20 z oryginalnego cyklu Domowego Survivalu- jedzenie na liście zakupów:

  • 2 duże opakowania krakersów na osobę,
  • 2 opakowania ulubionych płatków śniadaniowych na osobę,
  • 2 puszki mięsa / jakichś przetworów mięsnych na osobę,
  • 2 puszki warzyw na osobę,
  • 2 pudełka chusteczek do nosa,
  • 2 opakowania jakichś wafelków lub batoników o dużej zawartości energetycznej,
  • suszone owoce i orzechy (np. mieszanka studencka),

I jak zwykle opisane dokładnie odwrotnie, niż powinno być biorąc pod uwagę działanie ludzkiego metabolizmu: suszone owoce i orzechy służą do pokrywania zapotrzebowania energetycznego z powodu swojego długiego i stabilnego uwalniania tych nieszczęsnych kalorii, a jedzenie wafelków i batoników służy przyjemności. To samo w tygodniu 23, więc za tydzień też się powtórzę. Trudno.

Przy tej „aferze” problem pt. nie jadam płatków śniadaniowych w ogóle, a krakersy tylko na prywatkach, wygląda jak komar przy nosorożcu. No, dobra, przesadzam i jestem wredna. Ale taka moja uroda. :)

Przypominam też, że zgodnie z założeniami, testuję koszta dla jednej osoby, więc moja lista zakupów wygląda tak:

  • 1kg konserwy mięsnej (albo ususzyć 1kg wołowiny lub sarniny)
  • 1kg warzyw konserwowych albo suszonych
  • 2 op. krakersów …nawet nie wiem, jaką mają masę, ale niech stracę :)
  • 1kg płatków błyskawicznych (owsianych, jęczmiennych)
  • 180-200 szt. chusteczek higienicznych (9-10 sztuk w opakowaniu x 10 opakowań w zgrzewce x 2)
  • 1 kg orzechów i suszonych owoców
  • batoniki, czekolada- nieokreślona ilość

Razem: <jak kupię :) >

To do następnego! :)

Zostaw komentarz :, , , , , , , więcej...

24 tygodnie do gotowości. Tydzień 15A. Zakupy

przez , 03.sty.2014, w Prepping/Przygotowania

Po rodzinno-imprezowym chaosie czas na zakupy! Może upolujemy jakąś egzotyczną potrawę na pochaosowych wyprzedażach?

Oryginalna lista zakupów wygląda tak:

  • dwie duże puszki owoców na głowę,
  • dwie duże puszki mięsa i potraw mięsnych na głowę,
  • dwie duże puszki warzyw na głowę.

Znowu diabelnie ogólnikowo. Zgaduj, zgadula „Co poeta miał na myśli?” W cywilu (w marketach) duża puszka to mniej więcej pół kilo, a mała ćwierć kilo (oczywiście wsad+zalewa). W ofercie „wojskowych” sklepów duże puszki ważą prawie po kilogramie, czy to produkcji polskiej, czy zagranicznej- na jeden posiłek na dwie dorosłe osoby. To jest różnica, także w cenie (wojskowe są tańsze- bo prosto od producenta do danego sklepu, pomijając hurtownie :D). Tylko owoców nie puszkują. :)

W moim świecie lista zakupów wygląda mniej więcej tak (przypominam, że w ramach tego testu obliczam koszty dla jednego człowieka):

  • marchew kons. 400g 5,89 zł
  • mieszanka kons. 400g 5,09 zł
  • kiełki kons. 200g 5,09 zł
  • 2 x 200 g figa suszona 10,98  zł
  • 2 x 100 g migdały 13,98  zł
  • 2 x 200 g daktyle 5,98  zł
  • 1kg łopatki z jelenia b/k (znowu była śliczna) do ususzenia 50 zł

Razem:  97,01 zł.

To do następnego! :)

Zostaw komentarz :, , , , , więcej...